O NÁS

Nakladatelství Muza Books založili v roce 2020 publicista Jan Müller a grafická designérka Michaela Zajíčková.

Vizí Muza Books je zprostředkovat českým čtenářům pohled odborníků na aktuální témata jako jsou ekonomické turbulence, digitální revoluce nebo zdraví v období celosvětové pandemie.

Jan Müller a Michaela Zajíčková spolupracovali v redakcích magazínu Pátek Lidových novin a on-line magazínu Flowee. Za komunikaci magazínu Flowee obdrželi v roce 2019 artdirektorskou cenu ADC Czech Creative Awards.  

Jan Müller vystudoval sociologii na Univerzitě Karlově v Praze. V letech 1998–2020 řídil redakce řady tištěných i elektronických magazínů (např. Esprit LN, Strategie, Zen, Právo&Byznys, Formen, Flowee). Je autorem esejistické knihy Průvodce budoucností (2018), spoluautorem bestselleru o vztahu mladé generace k technologiím Dítě v síti (2019) a knihy rozho­vorů s největším obchod­níkem s drahými kovy v Čechách Pavlem Rybou Zlatý boss, který chodil bos (2020). 

Michaela Zajíčková pracovala jako fotografka v USA a ve Švédsku, kde vystudovala mediální design. Od roku 2002 působí v České republice jako art direktorka, fotoeditorka a grafická designérka pro tištěná a elektronická média, firmy a nevládní organizace.